fbpx
25 °С Стамбул, TR
25 Июль 2024
Меню
ВЫ ЧИТАЕТЕ ЭТО
СИЛЬНЫЕ МЫШЦЫ 5 × 5: 12-недельная программа по фитнесу и бодибилдингу Какой тип телосложения у вас | Эктоморф, Эндоморф или Мезоморф Палео диета 101: руководство для начинающих + план питания Какой метод кардио будет сжигать самый быстрый жир? Укрепление и укрепление брюшной полости | Функция, упражнения и преимущества Грудь Sharp Line | Тренировочная программа для роста мышц 8 × 8 17 причин начать бегать Спросите своего профессора по мышцам: что я должен есть до и после кардио? Красное вино: полезно ли это? Это вредно? 9 проверенных способов сбалансировать гормоны, которые контролируют ваш вес Питьевой маринованный сок: это полезно или вредно? Кетогенная диета 101: что это? Это хорошо для похудения? Мускулистый сезон | Лучшие 10 советов, как добавить объем мышцам Брюшная полость, задница и бедро: движения к «региону» 12 эффективных продуктов для борьбы и уничтожения раковых клеток Силовые тренировки для женщин | Поднимайте вес, чтобы сжигать жир, чтобы не раздувать мышцы 15 простых способов снизить уровень сахара в крови естественным путем Насколько важен завтрак? 11 основных движений йоги, которые должен практиковать каждый Креатин 101 | Что это такое и что оно делает?

Упражнения - это то, что успешные люди делают каждый день

egzersiz yapmak ba ar l nsanlar n her g n yapt lerden biridir - Egzersiz Yapmak Başarılı İnsanların Her Gün Yaptığı İşlerden Biridir
 
 
Arnold Schwarzenegger, Adriana Lima, Warren Buffet ve OKCupid’in kurucusu Christian Rudder’ın ortak noktası nedir? Kendi alanlarında zirvede yer alan profesyoneller olduklarını düşünseniz de tek benzerlik bu değildir. Aslında hepsinin daha büyük bir ortak noktası vardır: hepsi spor yapmakta ve bunu başarılarının bir parçası olarak görmektedirler. Bu konuda yalnız da değiller. Richard Branson (400 şirketten daha fazlasının kurucusu, Virgin Companies’in sahibi) gibi girişimciler; koşmak, ağırlık kaldırmak и йога gibi düzenli fiziksel aktivitelerin günde dört saate kadar fazladan üretkenlik yarattığını iyi bilirler. Amerika’nın Başkanı Barack Obama bile – gençlik döneminde günde üç mil (yaklaşık 5 km) koşmaya başlayana kadar bu konuya pek önem vermese de – görevlerini yerine getirmeden önce 45 dakika spor yapmaktadır. Başarılı olmak ve spor yapmak birlikte işleyen süreçlerdir ve bunun beş nedeni şu şekilde sıralanabilir:

1. Plan ve amaçlardan fayda sağlarsınız

Rodos Burslularının dünyadaki en yetenekli, organize ve başarılı insanlar olduklarını herkes bilir. Neden mi? Oxford Üniversitesi’ndeki Rodos Burs programı, başvuranların akademik başarılarına ek olarak sporla ilgili olan başarılarını da dikkate almaktadır.

 

Üniversitenin mezunları hem entelektüel hem de fiziksel olarak oldukça dengeli hayatlara sahiptirler. Bu kişiler başarılı birer iyi alışkanlık makineleri haline gelmişlerdir.

Eğer kendiniz için program yapamıyorsanız, spor bu alışkanlığı oluşturmak için oldukça iyi bir yöntemdir. Kendinize zaman ayırın ve amaçlarınıza ulaşmak için bu yönde aktif olarak çalışın. Bu amaç kilo vermek, vücut ağırlığınızın iki katı kadar Deadlift yapmak veya belirli bir mesafeyi koşmak olabilir. 

​Spor yaptıkça ve sonuçları görmeye başladıkça oluşan disiplin iş hayatınıza da yansıyacak, ve iş hayatında ilerlemek için profesyonel dönüm noktaları oluşturmanıza yardım edecektir.  Hemen istediğiniz sonuçları görmeye başlamasanız da hayal kırıklığına uğramayın. Sonuçlar zaman alabilir. 

2. Beyninizi geliştirir ve kötü alışkanlıklardan kurtulmanıza yardımcı olur

Uzun bir iş gününün ardından genellikle TV karşısında uzanarak bir şeyler yiyip içerek hayal kırıklıklarınızı gidermeye çalışmak oldukça çekici gelebilir. Sıkı çalıştınız ve şu an bunu hak ettiğinizi düşünüyor olabilirsiniz, fakat uzun vadede neyi hak ettiğinizi kendinize sordunuz mu?  Sürekli çalışırken veya dikkatiniz dağınıkken daha derindeki ihtiyaçlarınızı dinlemek zor olabilir. Kişisel olarak bir şeyden başka bir şeye hemen atlamama neden olan odaklanma konusunda sorunlar yaşıyorum. Dikkatim kolay dağılıyor ve disiplin eksikliğim ortaya çıkıyor.

 

Egzersiz yapmanın en iyi yanlarından biri de bu: vücudunuzu ve beyninizi birbirine bağlayarak birlikte bir bütün oluşturmalarını sağlar. Günde bir kaç dakikanızı spora ayırmak gerçekte neye ihtiyacınız olduğunu anlamak, düşüncelerinizi toparlamak ve kendinizi şımartmak yerine düzeni yavaş yavaş öğrenmenize izin verecektir. Bu size engel olan yıkıcı alışkanlıkları ortadan kaldırmak için en iyi yoldur. Sorumlulukların bütün baskısından kaçma isteğinin ortadan kalkmasına ve bunların kendinizle yaptığınız bire bir sohbetler haline gelmesine izin verir.

Bilgi güçtür ve ne istediğinizi bilmek sizi daha akıllı, daha dirençli yapar ve hayatta ilerlemek için daha iyi alışkanlıklar oluşturmanızı sağlar.

3. Hem diğerleri hem de kendinizle rekabette kalırsınız

Dünya çapında Fortune 500, ve Google, Apple ve hatta Deloitte gibi diğer birçok yenilikçi şirketin tesislerinin içinde spor alanları olduğu belirtilmiştir. Bunun nedeni basittir: sporun kolay ulaşılabilir olması bahaneleri azaltır ve çalışanları tesisi kullanmaya teşvik eder. Bunun karşılığında egzersiz yapmak, şirketteki herkesi daha zinde tutar ve daha rekabetçi yapar ve böylelikle şirketin kendisi de daha zinde ve rekabetçi olur. Büyük bankalar ve muhasebe firmaları gibi “eski dünya” şirketleri bile yeni tesislerine egzersiz odaları yapmaktadırlar, çünkü sonuçlar oldukça açıktır.

 

İş can sıkıcı olabilir. Elinizden gelenin en iyisini yapmak için kendinizi zorluyor olabilirsiniz fakat ister olumsuz patronlar ve dedikodu yapan çalışanlar isterse de aynı şeyi sürekli yapmaktan sıkışıp kalma hissi olsun, bu gibi durumlarda işe odaklanmak oldukça zordur. Eğer bu düşünce tarzının kurbanı olursanız kariyerinizde başarısız olursunuz – bu nedenle silkinip stresten kurtulmak için bir yol bulmalısınız. Günlük egzersiz hem sizi oyunun içinde tutar hem de daha sıkı, daha iyi ve daha akıllı çalışmanızı sağlar.

Sonuçta eğer en iyi olmak istiyorsanız, kendi en iyinize ulaşmanız gerekir. Bu nedenle hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendinizi tırmanmak ve rekabet etmek için zorlayın. Böyle yaptıkça olumsuz seslerin gücünün azaldığını göreceksiniz. Duygularınızın, vücudunuzun, kariyerinizin ve hayatınızın kontrolünü elinize aldıkça, etrafınızdakiler size engel olmaya çalışabilir. Kısıtlamaları kabul etmeyin. Çalışmaya devam edin ve vazgeçmeyin – özellikle de kendinizden.

4. Daha sağlıklı bir sen için kendine güveni oluşturur

Başarılı futbolcu Michael Strahan bir keresinde “Kendimizin en büyük düşmanı biziz. Biz kendimizden diğer herkesten daha fazla şüphe duyarız. Eğer bunu aşabilirsek, başarılı oluruz.” demiştir.

Spor yapmak sadece stresi azaltmakla kalmaz aynı zamanda kendiniz için belirlediğiniz kısıtlamaları da aşmayı size öğretir. Vücudunuzu ve zihninizi keskinleştirdiğini bilmek ve hissetmek kendine güveni inşa eder. “Yapamam” sözünden “Yapabilirim ve yapacağım” sözüne geçerek bakış açınızda inanılmaz değişimler yapabilir ve buna tamamıyla inanarak bir zamanlar imkansız olarak gördüklerinizi başarabilirsiniz.

5. Daha akıllıca çalışırsınız, daha fazla değil

Şirket gezilerinin moral arttırmak ve takım çalışmasını desteklemek için iyi bir yol olduğunu biliyoruz. Maalesef bunun sağlanması pek kolay olmadığından bu geziler çok seyrek aralıklarla gerçekleşir. Yine de şirket içinde basketbol veya futbol oyunu ayarlamak oldukça kolaydır ve benzer sonuçları vardır. Ayrıca bazı gezilerin aksine sahalar, egzersiz yapmak için oldukça eğlenceli bir yoldur ve sizi yağ yakmak için harekete geçirir.

 

Ofis dışında düzenli bağlılıklarınızın olması oldukça önemlidir. Fazla egzersiz yapmaktan yorgun düşeceğiniz gibi eğer sekiz saatten fazla ofiste kalırsanız benzer bir yorgunluğu görebilirsiniz. Planlanmış veya anlık gelişen egzersiz saati, size işi bırakma zamanının geldiğini hatırlatarak verimli çalışmanızı sağlayabilir. Ve iş yerinde daha fazla odaklanmış ve üretken bir sizle karşı karşıya olduğunuz duygusu rahatlatıcı olacaktır. İş arkadaşları ile bunu yapmak herkesi bir araya getirdiği için sosyal olarak daha yararlı olacak ve sahada bazı problemlerin çözülmesini sağlayacaktır.

Unutmayın, bu tavsiyeler bikini vücuduna kavuşmak veya Adonisleri çıkartmak için değil, hem bedensel hem de zihinsel olarak forma girerek hayatınızdaki en önemli zorluklarla mücadele etmek içindir. Bütün olay, hayatınızda içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarmak için düzenli alışkanlıklar yaratmaktır. Sonuçta televizyondaki politikacılar ve ünlüler hayal ürünü değildir. Onlar da gerçek sonuçları gören gerçek insanlardır ve siz de onlardan biri olabilirsiniz! Vücudunuza hak ettiği dikkati verin ve böylelikle profesyonel hayatınız da bu çabanızı izleyecektir. Sonuçta sağlam bir kariyer oluşturmak istiyorsanız, onu oluşturmak için yeterli güce sahip olmalısınız.


​Bu Makaleyi Paylaş


Статьи по теме

Вы читали их?

hacim kazanma sezonu hq 5 orig 885x500 - Kas Hacimlendirme Sezonu | Kaslarınıza Hacim Kazandıracak En İyi 10 İpucu

Мускулистый сезон | Лучшие 10 советов, как добавить объем мышцам

    Genel Bakış   Kış geliyor. Bu birçok fitness ve vücut geliştirme meraklısı için kasların hacmini ve kütlesini arttırma zamanın yaklaştığına işaret. Maalesef ki, kaslı bir vücuda sahip olmak, sanıldığı kadar basit değildir. Çoğu insan sonrasını düşünmeden karnını abur cuburla tıkabasa doldurur ve tartının rakamları artarken kas kütlelerinin arttığını zannederler, oysa ki artan sadece […]

Питьевой маринованный сок: это полезно или вредно?

Питьевой маринованный сок: это полезно или вредно?

  Fotoğraf kaynağı: authoritynutrition.com Turşu yüzyıllardır sağlıklı bir besin maddesi olarak biliniyor. Jülius Sezar’ın askerlerine güçlenmeleri için turşu yemelerini emrettiği, Kleopatra’ nın ise güzellik için turşu yediği söylenmekte. Turşu suyunun sağlığa birçok faydası ve değişik kullanım alanları olduğu düşünülüyor. Turşu suyunun egzersiz performansını güçlendirdiği ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olduğu iddia ediliyor. Fakat turşu suyundaki […]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ru_RUРусский