fbpx
27 °С Стамбул, TR
20 Июль 2024
Меню
ВЫ ЧИТАЕТЕ ЭТО
СИЛЬНЫЕ МЫШЦЫ 5 × 5: 12-недельная программа по фитнесу и бодибилдингу Какой тип телосложения у вас | Эктоморф, Эндоморф или Мезоморф Палео диета 101: руководство для начинающих + план питания Какой метод кардио будет сжигать самый быстрый жир? Укрепление и укрепление брюшной полости | Функция, упражнения и преимущества Грудь Sharp Line | Тренировочная программа для роста мышц 8 × 8 17 причин начать бегать Спросите своего профессора по мышцам: что я должен есть до и после кардио? Красное вино: полезно ли это? Это вредно? 9 проверенных способов сбалансировать гормоны, которые контролируют ваш вес Питьевой маринованный сок: это полезно или вредно? Кетогенная диета 101: что это? Это хорошо для похудения? Мускулистый сезон | Лучшие 10 советов, как добавить объем мышцам Брюшная полость, задница и бедро: движения к «региону» 12 эффективных продуктов для борьбы и уничтожения раковых клеток Силовые тренировки для женщин | Поднимайте вес, чтобы сжигать жир, чтобы не раздувать мышцы 15 простых способов снизить уровень сахара в крови естественным путем Насколько важен завтрак? 11 основных движений йоги, которые должен практиковать каждый Креатин 101 | Что это такое и что оно делает?

12 эффективных продуктов для борьбы и уничтожения раковых клеток

2085486 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
 
 
Televizyon gibi yaygın medyalarda duymuş olabileceklerinize rağmen, yenilmez kanser hücresi diye bir şey yoktur. Vücuttaki büyüyen ve büyümeyen kanser hücrelerinin arasındaki temel fark, bu mutant hücrelerin büyümelerini durdurmak ve onları yok etmek için vücudumuza aldığımız besinlerdir. 

 

Kurallara uygun ve doğru beslenildiğinde, insanın bağışıklık sistemi kanser hücrelerini doğal bir şekilde vücuttan defeder. Vücuttaki belli proteinler, eğer vücudun doğal bağışıklık sistemini zorlayan veya raydan çıkaran toksinler, yetersiz bir diyet ve kimyasal maddeler yüzünden DNA’mıza hasar verdiği veya mutasyona uğrattığı için kontrolsüz büyüme gösterse dahi etkisiz hale getirilebilir.

Наука Перевод Медицина dergisi, 2014’te araştırmacıların TIC10 adında, kanser hücrelerini yok eden ve hastalıklarla savaşan bir proteini harekete geçiren bir molekül tespit ettikleri bir araştırma yayınladı. Adı tumor necrosis factor related apoptosis inducing ligand, ya da kısaca TRAIL olan bu protein, kan-beyin bariyerini zorlanmadan geçebilir.

Bunun anlamı şu: vücut, bunun beyin için iyi olmadığını anlayacak kadar zeki olduğu için kemoterapinin kan-beyin bariyerini geçmesine izin vermezken, faydalı etkilerini bırakması için TRAIL proteinlerinin geçmesine izin verir.

Bunun anlamı ise şu: kanseri önlemenin püf noktası sağlıklı ve doğal bir beslenme programından geçer. Söz konusu bağışıklık sistemini güçlendirme ve kanser hücreleri ile doğal olarak savaşma olduğunda bazı yiyecekler gerçekten süperstar görevi görür.

İşte kanserin vücudunuzda yer edinmesini önlemek için, kanser hücreleriyle doğal olarak savaşan ve onları yok eden 12 en etkili yiyecek:

1. Вишня


4965698 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: dryhman.co​
Kırmızı yiyeceklerin genellikle kanserle savaşan çok güçlü özellikleri vardır. Kiraz perillyl alcohol ya da  POH denilen, vitro ve vivo araştırmalarda çeşitli kanser hücrelerini yok ettiği kanıtlanmış güçlü bir bileşim içerir. Tarım ilaçları söz konusu olduğundan kiraz en mikroplu meyvelerden biri olabilir. Bu yüzden her zaman organik çeşitlerinden alın ve çok iyi yıkamaya özen gösterin.

2. Zerdeçal


1067735 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: bigstock.co
Baharatların kralı olan zerdeçal muhtemelen insanoğlunun bildiği en güçlü antioksidan olan bileşimi içeriyor. Adı curcumin olan bu bileşimin, metastazları engelleme dahil olmak üzere görünen o ki sağlığa sonsuz faydası var. 700’den fazla çalışmanın kapsamlı bir özeti gösteriyor ki Hindistan’dan gelen bu baharat birçok ilaçtan daha iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var; zerdeçal kanser ve alzaymır dahil olmak üzere sadece hastalıklarla savaşmıyor, aynı zamanda da hiçbir yan etki göstermiyor.​

3. Zeytinyağ


4977949 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: zeytinli.org
Sağlıklı Akdeniz diyetinin esası olan saf sızma zeytinyağ, birkaç isim vermek gerekirse araştırmalarda vücudu göğüs, prostat ve kolon kanserlerinden koruduğu gösterilmiştir. Zeytinyağ kanserle etkili bir şekilde savaşmak için kullanabileceğiniz en iyi yağlardan biridir. Neyse ki; ülkemizde en yaygın ve bol bulunan ürünlerden biri zeytinyağdır.

4. Съедобные водоросли


8634229 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: bigstock.com
Kanserle savaşan en iyi yiyeceklerden bazıları bize denizden gelir. Genellikle Asya mutfaklarında servis edilen; kombu, arame, nori, hijiki ve wakame kanser üzerinde güçlü etkisi bulunan bu yosunlardan yalnızca birkaçı. Bu yosunlar kalsiyum, demir ve magnezyum dahil olmak üzere Türklerin yeterince tüketmediği sağlıklı minerallerle doludur. Bunlar aynı zamanda harika birer iyon kaynaklarıdır. Oksidatif stres ve kronik enflamasyon belli kanser çeşitlerinin oluşumunda iki faktördür. Ve yenilebilir deniz yosunlarının oksidatif stresin kötü etkilerine karşı koyan pek çok antioksidan içerdiği ve enflamasyonla savaştığı biliniyor.

5. Конопля

8949543 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: thestonerscookbook.com
Kenevir yağı ve kenevir tohumu tüm vücudu iyileştirmeye yardım eder ve birçok kişinin melatonin seviyesini normal olarak görülen seviyenin on katına yükseltir. Birçok araştırmada melatoninin çeşitli kanser hücrelerinin ya büyümelerini yavaşlattığı ya da tamamen durdurduğu bulunmuştur. Bazı araştırmalar melatonini ileri derece akciğer kanseri gibi ölümcül kansere yakalanmış kişilerde fazlasıyla yükselmiş hayat kalitesi ve daha uzun süre hayatta kalma şansını bağdaştırmıştır. Bazı küçük araştırmalar ise bazı kanserlerin kısmi veya tamamen azalmaya (remisyona) gittiğini raporlamıştır. Kenevir yağı Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 dengeli yağ asidi oranlarının en iyi kaynaklarından biridir. Hem kenevir yağı hem de kenevir tohumu vücuda doğru dengeyi bulmasına ve kendini iyileştirmesine yardımcı olabilir.

6. Kırmızı Üzüm ve Şarap


2093659 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: resimlitarifleri.com
Anti-mutajen antioksidanların en önemli kaynaklarından biri olan resveratrol kırmızı üzümde ve kırmızı şarapta bulunur. Resveratrolün oksidan sebepli hücre ölümünü azalttığı ve özellikle bağırsak yolundaki anormal hücre büyümesini durdurduğu görülmüştür. Resveratrolün sayısız çalışmada kanser ve kanser öncesi büyümeyle ilişkisi olan CoX-2 denen bileşimi engellediği gösterilmiştir. Yani, devasa Big Pharma size sentetik CoX-2 önleyicilerini satmakla meşgulken, aslında ihtiyacınız olan CoX-2 önleyicilerini almak için tüm yapmanız gereken ya saf kırmızı üzüm suyu içmek, ya da akşam yemeğiyle bir bardak şarabın tadını çıkarmak.

7. Sarımsak


7278049 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: weknowyourdreamz.com
Çoğu kişi sarımsağın kalbe iyi geldiğini bilmesine rağmen, birçok kişi sarımsağın güçlü bir kanser önleyicisi olduğunun farkında değildir. Kore Cumhuriyeti’nden bir araştırma sarımsakta bulunan dialil sülfit adlı bileşimin birçok kanser türündeki hücre çoğalmasını önlediğini buldu. Sarımsak aynı zamanda dünyanın en güçlü antioksidanlarından biri olan alisinin içerir. Kanseri önlemede antioksidanı bol olan beslenme diyeti hayati önem taşır. Sarımsak tüm bu kanserle savaşan bileşimleri serbest bırakması için doğranması veya dövülmesi gerekmektedir.

8. Хлорелла и Спирулина


9498493 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: bigstock.com
Güney Kore’deki araştırmacalar geçenlerde klorelladaki karotenoidlerin insan deneklerde kanseri etkili bir biçimde önlediğini gösteren bir araştırma yayınladılar. Muhtemelen bunun sebebi klorofilin vücuttaki oksijeni tüm hücrelere taşıması ve bununla birlikte toksinler ve çevreyi kirleten maddelerin etkisini yok edici özelliği olmasından kaynaklanıyor. Kanser oksijen alan hücrelerde kolay kolay büyüyemez.

 

Spirulina, Klorellanın yapabildiği gibi vücuttan ağır metalleri uzaklaştıramasa da, onun da kendine özgü bağışıklık sistemini güçlendiren güçlü bileşimleri var. Bu suyosunu kan şekeri seviyesini dengeleyen ve gelişmiş zihinsel işlevleri kolaylaştıran önemli amino asitler içerir. Çin’deki bir araştırmada Spirulinanın Selenyum ile birleştirildiğinde insan vücudundaki göğüs kanserinin büyümesini önlediği bulunmuş. 

9. İlaç Özelliği Olan Mantarlar


1176345 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: lifechangehealthinstitute.ie
Mantarları sevmeli! Mantarlar 5000 yıldan uzun süredir ilaç olarak kullanıldı. Mantarların güçlü virüs ve kanser önleyici etkileri vardır. Bugüne kadar 50’den fazla mantar türü üzerinde çalışıldı, ve çoğunun insandaki kanser hücrelerini durdurduğu bulundu. Şitaki, maitaki ve coriolus versicolor, hepsi test edilen türler arasında en güçlü kanser önleyici etkileri bulunan mantarlardır.

10. Yeşil Çay

4635565 300x241 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: bigstock.com
Büyük bir ihtimalle şu ana kadar yeşil çayın sağlığa olan faydalarını sayısız kere duymuşsunuzdur. Başlıca epigallokateşin gallat olmak üzere yeşil çaydaki bileşimlerin vücuttaki enflamasyon arttırıcı kimyasalları engellediği bulundu. Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırma ve bağışıklık sisteminin işlevini kamçılamak gibi sağlığa sayısız faydası vardır. Tabii artık siz de biliyorsunuz ki bu listeye eklenecek bir şey daha var: yeşil çayın süper bir kanser önleyici olduğu. Evde her zaman Japonyadan getirtilmiş taze yeşil çay demleyin. Soğuk cam şişelerde ve kutularda satılan ve çay zannedilen şeylerin neredeyse hiçbir besinsel değeri yoktur.

11. Помидор


5026410 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: kilisdomatessalca.com
Tüm sebzelerin sağlıklı olmasına rağmen, domates bir çoğundan kat ve kat daha sağlıklıdır. Düzenli domates tüketiminin sayısız kanser türü gelişimi riskini azalttığı tutarlı bir şekilde bağdaştırılmıştır. Bunun nedeni ise yüksek karotenoid ve likopen adı verilen bileşimden kaynaklanıyor. Domatesle ilgili harika olan bir şey ise domatesle ne yaparsanız yapın, dondurun, suyunu çıkarın, kaynatın, pişirin, haşlayın veya isterseniz sosunu yapın, yine de sağlıklı bileşimlerini yok edemiyorsunuz.

12. крестоцветный


620057 - Kanser Hücreleriyle Savaşmak Ve Onları Yok Etmek İçin 12 Etkili Yiyecek
Fotoğraf kaynağı: kadinmagazin.net
Bunların listede olacağını biliyordunuz, değil mi? Karnıbahar, lahana, brokoli ve Brüksel lahanasının kanser önleyici glukozinolat gibi güçlü bileşimler içerdiğini herkes biliyor. Ne seçerseniz seçin, turpgillerden hangi sebzeyi yemeye karar verirseniz verin, bu gruptan kanserle savaşan en güçlü sebzeler turp yaprakları, lahana, brokoli, kırmızı marul ve karnıbahardır.

 

Sağlıklı beslenin ve yararını siz görün arkadaşlar. Doğa Ana sizi asla yanlış yönlendirmez !


Bu Makaleyi Paylaş


Статьи по теме

Вы читали их?

akdeniz diyeti 101 grafikler 0 hq 1 orig - Akdeniz Diyeti 101: Akdeniz Diyeti Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Средиземноморская диета 101: все, что нужно знать о средиземноморской диете

  ​Akdeniz diyetinin temelleri 1960’larda İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerde geleneksel olarak yenilen yemeklere dayanır.   Araştırmacılara göre bu insanlar diğer milletlere oranla alışılmadık bir şekilde sağlıklıydı ve çoğu ölümcül hastalığa yakalanma riskleri çok düşüktü. Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki Akdeniz diyeti kilo vermeyi sağlayabilir ve kalp krizi, felç, tip 2 diyabet hastalıklarını ve erken […]

saglikli beslenme beslenme ve diyete dair en iyi 10 ipucu grafikler 0 mq 2 orig - Sağlıklı Beslenme | Beslenme ve Diyete Dair En İyi 10 İpucu

Здоровое питание | Топ 10 советов по питанию и диете

    Doğru beslenme, etraftaki tüm çelişkili tavsiyelerle bir mayın tarlası gibi olabilir. İster acemi bir fitnessçı, ister hevesli bir spor salonu müdavimi veya umut vadeden bir vücut geliştirici olun, her zaman becerilerinizi tazeleme yönünde bir tavsiyeden yararlanabilirsiniz. ​İşte hedeflerinize ulaşmanızı çok daha kolay hale getirecek etkili beslenme ve diyet ipuçları! #1 Yeterince su için […]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ru_RUРусский